Çıkış yolu arayan patronlar için


kobi-patronu

Diyelim ki, küçük ve orta boy işletmeye sahip bir patronsunuz. İster B2B ister B2C olsun, ürün ve hizmet üretiminde mükemmelliği arıyorsunuz. Ancak üretimdeki bu mükemmelliğin pazarda yeterince karşılık bulamadığına, yeterince tanınıp tercih edilmediğinize inanıyorsunuz.  Her yerde aynı anda olamamaktan, ekibiniz tarafından anlaşılamamaktan, ekibinizi motive edememekten şikayetçisiniz. Her yapılan işin peşinden koşmaktan yorgun düşüyorsunuz ve gün size yetmiyor…

Benim işim öncelikle sizi ve şirketinizi anlamaktır. Bunun için önce sizi, sonra şirketinizi  dinler, sorunların temel nedenlerine ulaşmaya çalışırım. Anladığım zaman da sorunların çözümü için en basit ama en etkili cümleyi kurarım.

Pek çoğunun sandığı gibi bir danışmanın veya koçun işi çok konuşmak, ahkam kesmek değildir. Öncelikle saygı duymak, sahiplenmek ve anlamaktır. Einstein’ın dediği gibi eğer bir şeyi basitçe anlatamıyorsan anlamamışsın demektir. Müslüm Gürses’in “Yakarsa dünyayı garipler yakar” cümlesini kurabilmesi, Orhan Gencebay’ın “Batsın bu dünya” diyebilmesi, içinde yaşadıkları toplumu ne kadar iyi anladıklarını gösterir.

İşte ben de sizi ve şirketinizi böylesine anlayıp böylesine basit şekilde size anlatırım. Tabiri caizse “Sizi sizle tanıştırırım”.

Peki sonra?

Sonrası için lütfen aşağıdakilerden biriyle devam edin…

Bana ulaşmak için buradan >>
Şirketiniz için katlı büyüme formülü arıyorsanız buradan >>
Metodoloji hakkında daha fazla bilgi için buradan >>

Facebook Comments